Blog
Co z tą Polską i z tym polskim?

Co z tą Polską i z tym polskim?

Bądźmy szczerzy. Potrzebowaliśmy odpocząć od naszego pięknego kraju, który niezmiennie, od wielu lat, dostarczał nam licznych wrażeń. Nie zawsze pożądanych. Jak każde miejsce na Ziemi, Polska ma plusy i minusy, ale żeby dostrzec te pierwsze, czasem musisz odsunąć się i nabrać odpowiedniej perspektywy. A przynajmniej my tak mieliśmy.

Przez kilka miesięcy podróży i spełniania odkładanych od lat marzeń, utwierdziliśmy się w przekonaniu, że nasze miejsce jest poza granicami Polski. (Choć nikt nie mówi, że zawsze tak będzie.) Nie znaczy to jednak, że chcemy zupełnie odcinać się od obecnych w niej ludzi i spraw. I od języka, rzecz jasna.

Większość naszych czytelników to, jakby nie patrzeć, osoby polskojęzyczne, dlatego zdecydowaliśmy się wprowadzić na bloga zmianę i zacząć pisać po polsku (ku uciesze niektórych obserwujących nas osób ;)). Dla tych anglojęzycznych wymyślimy coś innego – stanowią mniejszość, a nasze przekonania są mocno demokratyczne.

Jak wiecie, mamy rok 2020, prawdopodobnie ulubiony rok wszystkich ludzi na świecie. W związku z tym nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na stawiane sobie pytania:

  • co z tymi podróżami?
  • co z tą Polską?
  • co z tym blogiem?

Na pewno tu będziemy i zachęcamy Was do tego samego 🙂

Serdeczne pozdrowienia z pokoju z widokiem na palmę,
Aga

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *